TEKNOLOJİ

Enerji Üretimi

Düzce ilimizdeki günlük 380 ton civarı üretilmekte olan evsel atık çöpü, depolanacak atık miktarını en aza indirmeyi, kuracağımız ayrıştırma ve biyometanizasyon tesisi ile depolama alanlarının ömrünü uzatmayı hedefliyoruz.

Bu sayede organik atıklardan, yaklaşık 14.000 ailenin tükettiği elektrik enerjisinin üretimini üstleniyoruz.

380

Ton

Evsel Atık

14.000

Aileye

Elektrik

Gerçekleştirilecek projelerle amaçlanan nihai hedef ise depolama alanına hiç ihtiyaç duyulmamasıdır. Elektrik santralimiz 3000 kW/saat ile yılda 21.000.000 kW elektrik enerjisi üretimini hedeflemektedir.

Fermantasyon

Fermantasyon tanklarından ve lot alanından alınan gaz enerji üretim tesisine borular vasıtasıyla booster yardımıyla çekilerek gaz motorlarında yakılır ve enerji üretimi gerçekleşir.

Enerji üretim tesisinde gaz motorlarının çalışması ile açığa çıkan baca ısıları fermantasyon tanklarında bakteri üremesi için kullanılır ayrıca serada ve idari binaların ısıtması için kullanılır.

Ayrıştırma

% 2.5

Ambalaj

Geri Kazanım

75

ton / gün

Yakıt Üretimi

Ayrıştırma tesisimiz ile ambalaj atıklarından %2,5 geri kazanım sağlamayı hedefliyoruz. Bunun yanında özel tasarımımız sayesinde çöpteki organik kısmın büyük bir miktarını enerji üretimi için geri kazanacağız.

ATY / Atıktan Türetilmiş Yakıt

Atıktan Türetilmiş Yakıt (ATY) üretimi; ambalaj atıklarının geri kazanımına odaklı, eş zamanlı yürütülen bir dizi faaliyetler bütünüdür. Tesisimizde günlük 75 ton ATY üretimi gerçekleştirilecektir.

Envio: Enerjimizi Temiz Bir Gelecek İçin Kullanıyoruz